OGŁOSZENIA PARAFIALNE. II NIEDZIELA ZWYKŁA. 17  STYCZNIA 2020.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17  STYCZNIA 2020

1.     Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła Mieszkańcom miejscowości: Włocin Kolonia od p. Wieczorków do P. Mrowińskich. Bardzo prosimy o posprzątanie kościoła w najbliższą Sobotę, mieszkańców miejscowości: Włocin droga do Chudoby.

2.     Za tydzień w naszej Parafii odbędzie się Akcja Charytatywna polegająca na zbiórce środków na leczenie, dla pani Anety Chuderskiej 35 lat, która jest samotną Matka. Pomaga charytatywnie innym.

3.     W TYM TYGODNIU ROPZPOCZYNAMY KOLĘDĘ W NASZEJ PARAFII.

Zgodnie sugestią ks. abpa Grzegorza Rysia odnoście kolędy w parafiach wiejskich po 17.01.  można kolędować z zachowaniem zasad sanitarnych:

– Kapłan ma założona maseczkę                                                                                                                                                     – Zachowujemy odległość                                                                                                                                                                                           – Pozdrawiamy się przez skinie głową, nie podajemy sobie rąk

Odwiedziny duszpasterskie to błogosławieństwo dla całej Rodziny z modlitwą o ustanie pandemii  i zdrowie dla rodziny. W naszym Dekanacie ustaliliśmy podobne zasady z Parafiami: Sobiesęki, Wojków i Brzeziny. W obecnym czasie wydaje się zasadne spotkanie z kilkoma osobami w domu, niż organizowanie dużych zgromadzeń w kościele.

Wielu parafian pytało się i pyta – kiedy będzie kolęda i kiedy kapłan pobłogosławi nasze domostwa i rodziny. Dlatego wychodząc naprzeciw ruszamy z kolędą od Czwartku.

Nasze spotkania będą krótsze ze względu bezpieczeństwa, i odbędą się przed wejściem do domu. Prosimy aby przygotować mały stoliczek nakryty białym obrusem pod Najświętszy Sakrament.   Z racji obostrzeń  wyjątkowo w tym roku, zrezygnujmy z kawy czy herbaty. Podczas tegorocznej kolędy,  także nie sprawdzamy zeszytów od religii. W każdym domu zostawimy buteleczkę           z woda święconą, która Ojciec rodziny poświęci dom tuż po odejściu Kapłana. Wieczorem          o godzinie 18.30 zapraszamy mieszkańców odwiedzanych miejscowości do Kościoła na Mszę świętą w ich intencji.

(PLAN KOLĘDY) Informacje na: www. I  FACEBOOK.

4.     Po zakończeniu Kolędy rozpoczniemy spotkanie dla Dzieci I komunijnych i Ich Rodziców.

5.     Zmarli w tym tygodniu to:

+ Maksymilian Pacula z Grabostawu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Ryszard Krakowski

Proboszcz Parafii

                       NIECH BÓG BŁOGOSŁAWI NAM NA NOWY TYDZIEŃ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print