OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 11 PAŹDZIERNIKA 2020.

11        PAŹDZIERNIKA 2020

1.Bóg zapłać mieszkańcom miejscowości NIEDOŃ, WIERCIN, DWOREK, POGOŃ za posprzątanie  naszego Kościoła i kwiaty.  Bardzo prosimy o posprzątania Kościoła w najbliższa Sobotę mieszkańców miejscowości: NIEDOŃ EMILIANÓW.

2.Przed nami Uroczystość Wszystkich świętych, chcemy na Cmentarzu podłączyć prąd           w okolicach Krzyża, gdzie zwykle budujemy Ołtarz. Bardzo potrzebna jest pomoc Mężczyzn. Proszę o pomoc w tej pracy:

PONIEDZIAŁEK: Niedoń,. Jasionna, PIEGONISKO.

WTOREK: Stok Polski, GRZYMACZEW.

ŚRODA: WRZĄCA.

CZWARTEK: TRZCINKA I POKRZYWNIAKI

PIĄTEK: CHUDOBA I ROŻENNO.ROŻENKI, PIPIE I KAMIENNIKI. WŁOCIN

SOBOTA:WOJKÓW. (Prosimy o zabranie szpadli).Zaczynamy o 10.00.

3.W Czwartek od godziny 20.00 do 21.00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z Matyją Królową Pokoju.

4. W związku z rosnącymi kosztami utrzymania wszystkich Cmentarzy, także naszego Cmentarza parafialnego, rosnącymi opłatami za śmieci, wodę, oraz  koniecznością wycinki drzew i nasadzenia nowych, oraz planem zamontowania na cmentarzu oświetlenia wprowadzamy w naszej Parafii tak zwane „Pokładne cmentarne”, lub inaczej „Dzierżawę grobu”, czyli opłatę na rzecz utrzymania cmentarza. Roczna oplata od jednego grobu wynosić będzie 20 zł. Dokonujemy opłaty na 20 lat.  Każdy grób będzie posiadał swój numer, na podstawie którego można będzie dokonać wpłaty w Kancelarii Parafialnej do Końca Czerwca 2021 roku. Jest to jedyny sposób utrzymania Cmentarza, stosowany           w Parafiach całej Polski.

5.Próba Scholi Magnificat w Sobotę o godzinie 11.00.

6.W najbliższym czasie po Wizytacji i Bierzmowaniu rozpoczniemy w naszym Kościele Remont Ołtarza głównego i Prezbiterium. Aby móc rozpocząć te prace, musimy wcześniej wykonać wymianę instalacji elektrycznej.  W każdą 2 Niedzielę miesiąca (dzisiaj), całą tacę przeznaczymy na ten cel. Uprzejmie proszę, aby każdy kto może  ofiarował dzisiaj na ten cel 10 zł. Po wykonaniu tych prac, rozpoczniemy pracę przy renowacji Ołtarza.                                                                                                                   Koszt wykonania projektu elektrycznego całego Kościoła to 7.000 zł.

7.Zapraszamy do Udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI:

SAS MATEUSZ/ STANU WOLNEGO/ PARAFIA ŻYTNIÓW.                                                                                    PATRYCJA ŻURAŃSKA/ STANU WOLNEGO/ PARAFIA GRUSZCZYCE. ZAP.II.

Kto zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego Sakramentalnego Związku Małżeńskiego, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić Proboszcza miejsca.

W związku z rosnąca ilością zachorowań na COVID-19,

uprzejmie prosimy o zakładanie maseczek

na czas udziału w Mszy świętej i Nabożeństwach

Z darem modlitwy. ks. Ryszard Krakowski – Proboszcz Parafii.