OGŁOSZENIA PARAFIALNE. III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i kwiaty mieszkańcom miejscowości: WRZĄCA OWCZARSKA DROGA I PORĘBY. Kościół sprzątały.(…) Termin kolejnego sprzątania kościoła ogłosimy po 29 Marca.

2.Nabożeństwo Gorzkich Żali w połączeniu z Mszą świętą Niedzielną o godzinie 12.00. Zapraszamy.

1. Przekładamy Adorację Najświętszego Sakramentu na inny termin. Jednocześnie informujemy o możliwości indywidualnego nawiedzenia Kaplicy Adoracji i Kościoła w godzinach od 7.30 do 18.30.
  2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii zostały odwołane.
  3. W dniu 19 Marca w uroczystość św. Józefa stosujemy taką samą zasadę jak w Niedzielę, a więc prosimy o skorzystanie z dyspensy jakiej udzielił Biskup naszej Diecezji ks. Edward Janiak.
  4. Termin Spotkania osób, które zbierają środki na ogrzewania Kościoła z racji obecnej sytuacji ogłosimy na początku Kwietnia.
  5. W TYM TYGODNIU:
  • Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 10.00 nie będzie spotkania dla dzieci I Komunijnych. Wyznaczymy inny termin.

Drodzy Parafianie.

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce nie jestem w stanie zapewnić Wam bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób. Jako Wasz Proboszcz proszę Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił Biskup Diecezji Kaliskiej ks. Edward Janiak  na trzy kolejne niedziele (15, 22 i 29 marca) i o pozostanie w Niedzielę w domach ( Komunikat Biskupa Kaliskiego z dnia 13 marca 2020 r).

Ta zasada dotyczy także Uroczystości św. Józefa w Czwartek.

Msze święte celebrowane będą o zwykłych godzinach. Intencje podane będą w internecie na stronie parafialnej, a drogich Parafian proszę w tych godzinach o duchową jedność.

Okazja do Spowiedzi świętej od Poniedziałku do Soboty pół godziny przed każdą Mszą świętą, lub także po umówieniu się telefonicznym

z ks.Proboszczem lub ks. Wikariuszem.

Bardzo proszę o modlitwę i codzienny różaniec o 20.30 w intencji chorych, personelu medycznego i powstrzymanie epidemii. Kapłani w tym samym czasie odmawiać będą Różaniec sami  bez udziału Wiernych w Kościołach parafialnych. Zachęcam do słuchania odpowiednich służb.

Zapraszam też do uczestnictwa w Mszy Świętej przy pomocy mediów: radia, telewizji i internetu.

Ryszard Krakowski – Proboszcz Parafii.

MODLITWA DO ODMAWIANIA

Panie Jezu, Zbawicielu świata,

Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi,

zmiłuj się nad nami

i wybaw nas od wszelkiego zła!

Prosimy Cię, abyś zdusił plagę choroby, która się rozprzestrzenia,

przywrócił zdrowie chorym,

zachował zdrowych,

wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.

Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze

i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi,

Matki Twojej i naszej,

która wiernie trwa przy nas,

a także przez wstawiennictwo św. Józefa,

Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna.

Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków.

Amen.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny imieniny, jubileusze składamy najlepsze życzenia.  Zdrowaś Maryjo…

ŻYCZYMY WSZYSTKIM  BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA.