OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 4 PAŹDZIERNIKA 2020.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 PAŹDZIERNIKA 2020

 

 

Bóg zapłać mieszkańcom miejscowości GRZYMACZEW WIEŚ.  za posprzątanie  naszego Kościoła i kwiaty.  Bardzo prosimy o posprzątania Kościoła w najbliższa Sobotę mieszkańców miejscowości: NIEDOŃ, WIERCIN, DWOREK, POGOŃ.

1.     W związku z rosnącymi kosztami utrzymania wszystkich Cmentarzy, także naszego Cmentarza parafialnego, rosnącymi opłatami za śmieci, wodę, oraz  koniecznością wycinki drzew i nasadzenia nowych, oraz planem zamontowania na cmentarzu oświetlenia wprowadzamy w naszej Parafii tak zwane ‘pokładne cmentarne’, lub inaczej dzierżawę grobu, czyli opłatę na rzecz utrzymania cmentarza. Roczna oplata od jednego grobu wynosić będzie 20 zł. Dokonujemy opłaty na 20 lat.  Każdy grób będzie posiadał swój numer, na podstawie którego można będzie dokonać wpłaty w Kancelarii Parafialnej do Końca Czerwca 2021 roku. Jest to jedyny sposób utrzymania Cmentarza, stosowany w Parafiach całej Polski.

2.     Próba Scholi Magnificat w Sobotę o godzinie 11.00.

3.     W najbliższym czasie rozpoczniemy w naszym Kościele Remont Ołtarza głównego i Prezbiterium. Aby móc rozpocząć te prace, jako Parafia musimy wykonać wymianę instalacji elektrycznej. Proponuję abyśmy w każdą 2 Niedzielę miesiąca, tym razem będzie to za tydzień, cała tacę przeznaczali na ten cel. Uprzejmie proszę, aby każdy kto może  ofiarował wtedy na ten cel 10 zł. Po wykonaniu tych prac, rozpoczniemy pracę przy renowacji Ołtarza. Pieniądze na ten cel pochodzić będą od anonimowego Darczyńcy.

4.     Zapraszamy do Udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

Ks. Leszek zaprasza Ministrantów do klasy 7 włącznie, oraz chętnych na Ministrantów na spotkanie formacyjne w najbliższy Poniedziałek 5 października na godzinę 16,00 do Kaplicy św. Józefa. Natomiast starszych Ministrantów, którzy przygotowują się do Bierzmowania  zapraszamy również w Poniedziałek na godzinę 18,00 do Kościoła.

Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania wszystkie grupy, zapraszamy w Sobotę na próbę w Kościele o godzinie 19.00. Osoby które biorą czynny udział w liturgii mają jeszcze dodatkową próbę w najbliższy wtorek o godzinie 19.00 w kościele . Zapraszamy i prosimy o potraktowanie jako obecności obowiązkowej.

MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI:

SAS MATEUSZ/ STANU WOLNEGO/ PARAFIA ŻYTNIÓW.                                                                                    PATRYCJA ŻURAŃSKA/ STANU WOLNEGO/ PARAFIA GRUSZCZYCE. ZAP.I.

Kto zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego Sakramentalnego Związku Małżeńskiego, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić Proboszcza miejsca.

Uprzejmie prosimy o zakładanie maseczek

na czas udziału w Mszy świętej i Nabożeństwach

Z darem modlitwy. ks. Ryszard Krakowski – Proboszcz Parafii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print